RELPOL PIR6W-1P-12VDC-01
Interface relay, Output:1C/O(gold), Supply: 12VDC, Rated load of contacts with gold clad: 0,05A, width: 6,2mm
Please note that the product images shown may differ from the actual product. For the exact representation and binding technical data according to the manufacturer, please refer to the pdf data sheet.
| Item information | Value |
|---|---|
| GTIN: | 5900005054723 |
| HAN: | 856071 |
| Category: | Coupling Relays |
| Supply voltage: | 12V DC |
| switching current (A): | 0.05 A |
| Contact Form: | 1 Wechsler |
| Manufacturer series: | PIR6W - RELPOL |
| Rated load AC: | 0.05 A / 250V AC |
| Contact material: | AgSnO2/Au |
| Protection class (IP): | IP20 |
| product type: | interface relay |
| Shipping weight: | 0,0540 kg |
RELPOL S.A., ul. 11 Listopada 37, 68-200 Zary, Polen, relpol@relpol.com.pl, https://www.relpol.pl
Responsible person according to GPSR
RELPOL S.A., ul. 11 Listopada 37, 68-200 Zary, Polen, relpol@relpol.com.pl, https://relpol.com.pl
