RELPOL R2M-2012-23-5100
Interface relays R2M-2012-23-5100, 2 CO. Contact material: AgNi. Voltage coil 100 V AC. Rated load AC1 5 A / 250 V AC. Mounting: for plug-in sockets. Cover protection category IP 40.
Please note that the product images shown may differ from the actual product. For the exact representation and binding technical data according to the manufacturer, please refer to the pdf data sheet.
| Item information | Value |
|---|---|
| GTIN: | 5900005031861 |
| HAN: | 620487 |
| Category: | Industrial Relays |
| Supply voltage: | 100V AC |
| switching current (A): | 5 A |
| Contact Form: | 2 Wechsler |
| Manufacturer series: | R2M - RELPOL |
| Rated load AC: | 5 A / 250V AC |
| Contact material: | AgNi |
| Protection class (IP): | IP40 |
| product type: | interface relay |
| Shipping weight: | 0,0260 kg |
RELPOL S.A., ul. 11 Listopada 37, 68-200 Zary, Polen, relpol@relpol.com.pl, https://www.relpol.pl
Responsible person according to GPSR
RELPOL S.A., ul. 11 Listopada 37, 68-200 Zary, Polen, relpol@relpol.com.pl, https://relpol.com.pl
