RELPOL R2N-2012-23-1024-WTL
Industrial relays R2N-2012-23-1024-WTL, 2 CO. Contact material: AgNi. Voltage coil 24 V DC. Rated load AC1 12 A / 250 V AC. Mounting: for plug-in sockets. Cover protection category IP 40.
Please note that the product images shown may differ from the actual product. For the exact representation and binding technical data according to the manufacturer, please refer to the pdf data sheet.
| Item information | Value |
|---|---|
| GTIN: | 5900005296000 |
| HAN: | A00051 |
| Category: | Industrial Relays |
| Supply voltage: | 24V DC |
| switching current (A): | 12 A |
| Contact Form: | 2 Wechsler |
| Manufacturer series: | R2N - Relpol |
| Rated load AC: | 12 A / 250V AC |
| Contact material: | AgNi |
| Protection class (IP): | IP40 |
| product type: | industrial Relay |
| Shipping weight: | 0,0420 kg |
RELPOL S.A., ul. 11 Listopada 37, 68-200 Zary, Polen, relpol@relpol.com.pl, https://www.relpol.pl
Responsible person according to GPSR
RELPOL S.A., ul. 11 Listopada 37, 68-200 Zary, Polen, relpol@relpol.com.pl, https://relpol.com.pl
